Perspektywy zawodowe w Austrii w 2020

Austria wciąż jest bardzo atrakcyjnym rynkiem pracy dla obcokrajowców. Ze względu na panujący w niektórych branżach deficyt pracowników, przed emigrantami zarobkowymi otwierają się nowe możliwości zarobkowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie zawody zapewniają aktualnie dobre perspektywy zawodowe na austriackim rynku pracy.

Gdzie szukać pracy w Austrii?

Szukasz pracy? Jesteś gotowy na wyjazd za granicę? Austria będzie dobrym wyborem. Jest to kierunek wart rozważenia nie tylko ze względu na atrakcyjne zarobki. Wiele osób wskazuje, że poziom życia w Austrii jest bardzo wysoki. Warto także dodać, że Austriacy należą do narodów najbardziej zadowolonych z życia – w rankingu World Happiness Report 2019 Austria zajęła 10. miejsce.

Wróćmy jednak do austriackiego rynku pracy. Z dużym deficytem wykwalifikowanych pracowników w Austrii zmagają się teraz m.in. branże medyczna, turystyczna, finansowa, usługowa oraz budowlana. Zatrudnienie w sektorze medycznym lub finansowym wymaga oczywiście specjalistycznych kwalifikacji, jednak o pracę w pozostałych, wymienionych branżach mogą z powodzeniem starać się również kandydaci niewyspecjalizowani. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku emigrantów zarobkowych zarówno duże doświadczenie zawodowe, jak i bardzo dobra znajomość niemieckiego, znacząco zwiększają możliwości zatrudnienia na terenie Austrii.

Zawody deficytowe w Austrii w 2020 obejmują zarówno zawody związane z pracą fizyczną, jak i umysłową. W dalszej części artykułu przedstawiamy niektóre z aktualnych profesji deficytowych na terenie Austrii.

Praca dla pracowników fizycznych w Austrii

Zastanawiasz się, jacy pracownicy fizyczni mają aktualnie najłatwiej o dobrą pracę w Austrii? Ze względu na duży deficyt fachowców przedsiębiorstwa z sektora budowlanego oferują bardzo dobre warunki zatrudnienia m.in. stolarzom, monterom, murarzom, ślusarzom, tynkarzom, blacharzom i elektrykom.

Z kolei branża turystyczna aktywnie poszukuje kelnerów, cukierników oraz kucharzy do pracy w restauracjach, kawiarniach, czy też obiektach hotelowych.

Praca dla pracowników umysłowych w Austrii

Wśród pracowników umysłowych, na których w Austrii występuje aktualnie największe zapotrzebowanie, znaleźli się przede wszystkim specjaliści medyczni. Bardzo dobre perspektywy zawodowe w Austrii mają, np. wykwalifikowani fizjoterapeuci, radiologowie, logopedzi, czy też optycy. Warto także dodać, że wykwalifikowanie, w którejś z wymienionych dziedzin, jest nagradzane przez austriackich pracodawców wyjątkowo atrakcyjnymi zarobkami.

Dodatkowo, w niektórych regionach Austrii występuje również duży deficyt księgowych, pośredników ubezpieczeniowych, a także specjalistów od reklamy.