Tanie zakupy przez internet

Z statystyk wynika, że ok. 70% Polaków odwiedza sklepy internetowe, a ponad połowa przyznaje, że chociaż raz zrobiła zakupy przez internet. Dlaczego tyle osób odwiedza e-sklepy? Co decyduje o tym, że tak chętnie kupujemy rzeczy w sieci? Odpowiedzi poniżej.

Dlaczego opłaca się kupować przez internet?

Powodów, dla których warto odwiedzać sklepy internetowe jest bardzo dużo. Każdy, oprócz tych najpowszechniejszych może mieć własny powód np. „ktoś mi polecił”. Jednak najbardziej e-sklepy są cenione za wygodę i dostępność. Możemy zakupów dokonywać całą dobę prosto ze swojego fotela, popijając herbatę, lub drinka. Jeśli pogoda nie zachęca, a dodatkowo są godziny szczytu to jest to kolejny argument za dokonaniem zakupów w sklepie internetowym. Nie musimy się zmagać z mrozem, czy deszczem, ani stać w korkach, a na koniec szukać miejsca na parkingu i martwić się, żeby w całej parkingowej ciasnocie ktoś nie zarysował nam samochodu. Kolejnym atutem e-sklepów jest ich różnorodność i spektrum możliwości wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie, w odpowiednim kolorze, rozmiarze i stylu. Jeśli pojawią się wątpliwości, bardzo łatwo jest porównać podobne produkty i samemu wybrać ten najkorzystniejszy. Gdyby jednak pojawiały się pytania bez odpowiedzi, sklepy internetowe często prowadzą infolinię, gdzie można uzyskać niezbędne informacje. Zaletą e-sklepów jest również fakt iż są zauważalnie tańsze niż sklepy stacjonarne, a dostawę możemy zamówić wprost pod swoje drzwi, stąd śmiało można stwierdzić, że dzięki sklepom internetowym nie musimy w ogóle wychodzić z domu po zakupy. Oprócz sprzętu, ubrań i akcesoriów można zrobić także zakupy przez internet w dużych sieciach hipermarketów. Nie musimy stać w kolejce i przemierzać wszystkich alejek z produktami szukając tego jednego. Zamawiamy na stronie sklepu, ustalamy godzinę dostawy i siatki z zakupami pojawiają się przed naszymi drzwiami. Warto dodać, że do zakupionych towarów przysługuje nam prawo zwrotu jeśli są uszkodzone, lub po prostu się rozmyśliliśmy.

Dlaczego przez internet jest taniej?

Sklepy internetowe mają niższe ceny niż stacjonarne. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze nie wydają pieniędzy na powierzchnię ekspozycyjną. Nie potrzebują wielkiej hali dla klientów, gdzie każdy wybierze coś dla siebie. Koszt wynajmu takiej hali odpada więc. E-sklepy potrzebują jedynie powierzchni magazynowej, ale w związku z tym, że sprzedają produkty w opakowaniach z fabryki to nie zajmują one dużo miejsca i magazyn nie musi być przesadnie duży. Sklepy internetowe oszczędzają także na pracownikach. Nie chodzi o to, że płacą im mniej. Nie potrzebują ludzi do wykładania towaru na półki, do sprzątania hali, czy ochroniarzy. Wszystkie te aspekty dają duże oszczędności, które widać po cenach towarów w e-sklepach.

 

Jak kupować tanio przez internet

Zakupy w sklepach internetowych same z siebie są już tańsze aniżeli w sklepach stacjonarnych. Jednak by wybrać najkorzystniejszą ofertę sami musimy poświęcić temu chwilę czasu. Warto odwiedzić wiele sklepów oferujących ten sam przedmiot by porównać ceny, oraz możliwości dostawy. Można także skorzystać z porównywarek cen (np. Ceneo), gdzie można posortować produkt w wielu sklepach po cenie od najmniejszej do największej. Kupując na portalach aukcyjnych także mamy taką możliwość. Dlatego warto korzystać z profesjonalnych serwisów, takich jak platforma handlowa Shopon. Zanim jednak kupimy od kogoś konkretny przedmiot, warto sprawdzić opinię o sprzedawcy, aby zminimalizować ryzyko oszustwa. W ramach oszczędności można także sprawdzić czy sklep internetowy nie oferuje odbioru produktu w punkcie. Taka usługa jest bardzo często bezpłatna, a więc minimalizujemy koszty dostawy. Dodatkowym atutem tego rozwiązania może być fakt, że punkt odbioru może znajdować się  niedaleko naszego domu, czy pracy i nie będziemy musieli dodatkowo nadkładać drogi.

 

Robert Saj